ЕвропаЕвропа.Портал

Во Данска зголемен бројот на заразени со британската варијанта на коронавирус

Во Данска е регистриран пораст на случаите на коронавирус кои ја содржат поинтензивната британска варијанта, и покрај падот на вкупниот број случаи, објавија денеска данските здравствени власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close