Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Црно Море потона руски товарен брод, 15 морнари во чамци чекаат спасувачи

Руски товарен брод потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин, соопштија локалните власти, потенцирајќи дека е во тек спасувачка акција за околу 15 члена на екипажот кои се наоѓаат во чамци во морето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close