Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Во Црно Море идната недела почнуваат воените вежби „Си бриз“  

„Триесет и две земји од шест континенти, пет илјади војници, 32 воени бродови, 40 авиони, 19 команди на специјални операции и нуркање“, се наведува во пораката. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close