0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Во четвртиот квартал лани со воз превезени 64 000 патници, 149 536 со авион

Во четвртиот квартал лани во патниот патнички превоз бројот на превезените патници изнесува 692 илјади, во градско-приградскиот  9 312 000, во железничкиот 64 000, а во воздухопловниот превоз 149 536, објави денеска Државниот завод за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close