Svet.SlajderЕвропаЕвропа.ПорталНекатегоризирано

Во Чешка ноќеска упасени десетина чешки граѓани кои делувале во Донбас по наредби на руските агенти од ГРУ

Чешката полиција ноќеска почна голема акција, во која, според чешките медиуми, се уапсени над 10 чешки државјани, кои работеле под команда на агенти на руската ГРУ, тајна воено-разузнавачка служба, со чија помош Владимир Путин спроведува хибридни воени операции низ целиот свет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close