Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Бугарија засилени мерките против коронавирус

Во Бугарија се интензивираат антиепидемиските мерки - ноќните клубови и дискотеки се затвораат, а средношколците и студентите ќе следат онлајн настава во следните две недели, соопшти денеска бугарското Министерство за здравство.

Back to top button
Close
Close