Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Бугарија запленети приближно 402 килограми хероин

Бугарската царина на 7 февруари заплени 401,468 килограми хероин, објави денеска на Твитер главниот обвинител на Бугарија, Иван Гешев, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close