0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталKultura.SlajderДописници СветКултураКултура.ПорталПолитика

Во Бугарија претставена книгата „Преображенија“ од познатиот македонски писател Владимир Мартиновски

Презентација на книгата „Преображенија“, со поетски дела на македонскиот писател Владимир Мартиновски, се одржа денеска во Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Софија, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close