Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Бугарија доаѓа шефот на Воениот комитет на ЕУ, генерал  Клаудио Грацијано

Претседателот на Воениот комитет на Европската унија, генерал Клаудио Грацијано, пристигнува во официјална посета на Бугарија, на покана од началникот на одбраната, адмирал Емил Ефтимов, соопшти Министерството за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close