БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во бродската несреќа во Егејското Море загинаа пет деца и две жени

Безживотните тела на уште пет лица биле пронајдени во морето северно од островот Инусес во Егејското Море, со што бројот на загинати се искачи на седум лица откако утрово се преврти чамец, веројатно со бегалци и мигранти, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close