Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во бродолом кај Џибути настрадале 42 мигранти

Најмалку 42 мигранти загинаа кога нивниот брод се превртел во близина на брегот на Џибути, во источна Африка, го соопшти денеска Светската организација за миграција (ИОМ) новиот биланс на загинати во бродломот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close