0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Британија намален бројот на новозаразени од коронавирус

Велика Британија забележа најмал број дневни случаи на Ковид-19 од 4 јули и се смета дека неодамнешниот пораст на нови случаи предизвикани од ширењето на новиот Делта сој го поминал својот врв.

Back to top button
Close
Close