Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Бразил рекорден број смртни случаи од коронавирус

Бразил вчера имаше рекордни 3.251 смртни случаи поврзани со Ковид-19, а жителите низ целата земја удираа по тенџериња додека претседателот Жаир Болсонаро имаше обраќање на телевизија, бранејќи го својот одговор на пандемијата.

Back to top button
Close
Close