Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Бразил протест против расизмот, откако двајца белци убија црнец

Граѓаните на Бразил излегоа на протест откако двајца белци, членови на обезбедувањето на една продавница, убија црнец во четвртокот, пренесува Би Би Си.

Back to top button
Close
Close