Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Бразил имунизираат цел град против Ковид-19

Амбициозната кампања за вакцинирање на 30.000 од 50.000 жители на градот ќе им овозможи на властите да го анализираат влијанието на имунизацијата врз пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close