0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Во болниците вкупно 985 ковид-пациенти, слободни околу 320 кревети

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 573 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, а има околу 320 празни болнички кревети во ковид центрите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close