0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Во болниците низ земјава има 806 ковид-пациенти, 340 од нив се во Скопје

Вкупно 806 пациенти позитивни и сомнителни на коронавирусот се лекуваат во болниците низ целата земја - 340 во Скопје и 466 во болниците во другите градови. Има околу 864 празни болнички кревети, соопшти Министерството за здравство. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close