0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Во болницата во Велес последнава недела се лекуваат и потешки случаи со Ковид

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна Николовска-Неделкова, портпаролка на болницата.

Back to top button
Close
Close