Европа

Во близина на Москва загина дете во експлозија на бомба од Втората светска војна

Четиринаесетгодишно дете загина во експлозија на бомба од Втората светска војна во воено-патриотскиот центар Лобња, недалеку од Москва, јави агенцијата ТАСС, повикувајќи се на извор од службите за итни случаи.

Back to top button
Close
Close