ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Битолско пронајдени рачна бомба и стара артилериска граната

Во Битолско пронајдени се една рачна бомба од периодот од двете светски војни и стара артилериска граната во плац за мермер, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close