Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

Во Битола заврши фестивалот на класична музика „Интерфест“

Со музички рецитал што го приредија казахстанските уметници Ајман Мусакаџајева, виолина и Сара Асамбајева-пијано, синоќа во Битола заврши 29. издание на интернационалниот фестивал на класична музика „Интерфест“.

Back to top button
Close
Close