Дописници МКДОпштински вести

Во Битола украдено возило на грчки државјанин

Секторот за односи со јавност при СВР-Битола информира дека во текот на вчерашниот ден во битолската полиција, грчки државјанин пријавил дека е украдено неговото патничко возило „Фолксваген голф 7“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close