Дописници МКДКултураКултура.Портал

Во Битола отворена изложба – „Народната култура како трајна инспирација во моето творештво“

НУ Центар за култура-Битола на јавноста и ја претстави државната изложба на детски ликовни творби на тема „Народната култура како трајна инспирација во моето творештво“ која е воспоставена во 1975 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close