БалканБалкан.Портал

Во БиХ полициски час и следните 14 дена, а можеби и подолго

Членот на федералниот Кризен штаб, Горан Черкез потврди дека епидемиолошките мерки што се во сила во тој ентитет во БиХ се продолжени за уште 14 дена - покрај задолжителното носење маски и ограничен број луѓе на митинзите, вклучува и полициски час од 23 до 5 часот наутро.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close