0_Македонија.ПорталДописници МКДХроникаХроника.Портал

Во Берово уапсени тројца мигранти од Сирија

Мигранти од Сирија пронајдени во возило со бугарски регистарски ознаки на крстосницата за село Ратево во Берово. По преземени мерки од страна на беровските полицајци, како што стои во полицискиот извештај, случајот е пријавен кај јавен обвинител.

Back to top button
Close
Close