Дописници МКДОпштински вести

Во Берово продолжува реализацијата на проекти преку програмата за прекугранична соработка со Бугарија

Во општина Берово продолжува реализацијата на проекти преку Програмата за прекугранична соработка со Република Бугарија. Како општина лидер во реализацијата на прекуграничните проекти, беровскиот градоначалник Звонко Пекевски информираше дека во моментот финишира реконструкцијата на беровскиот кеј на река Брегалница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close