0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

Во Берово измерени – 16 степени, дневните температури од -5 до четири степени

На територијата на целата земја ноќеска и утрово се измерени минусни температури, а најстудено било во Берово - 16 степени. Во Битола се измерени -13, во Крушево - 12, во Маврово -11, во Крива Паланка и во Виница -10, во Претор -9, во Охрид, Прилеп, Штип и Струмица  - 8, во Тетово и Куманово - 6, во Демир Капија - 5, во Скопје, Гевгелија и Дојран - 4 степени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close