ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Белорусија уапсени 33 лица под сомнение дека се руски платеници

Во Белорусија уапсени се 33 руски државјани под сомнение дека се припадници на руската група приватни воени платеници „Вагнер“

Минск, 29 јули 2020 (МИА) – Во Белорусија уапсени се 33 руски државјани под сомнение дека се припадници на руската група приватни воени платеници „Вагнер“.

Тие се уапсени откако во Белорусија влегле 200 членови на „Вагнер“,

Белоруската новинска агенција БЕЛТА ги објави имињата, презимињата и датумите на наводните руски платеници. ми/

 

Таг
Back to top button
Close
Close