БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Белград свечено отварање на споменикот на Стефан Немања, висок 24 метри и тежок 80 тона

Во Белград на денешниот празник Св.Сава српскиот државен врв на чело со претседателот Александар Вучиќ вечерва ќе го отвори импозантниот споменик на оснивачот на српската средновековна држава Стефан Немања

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close