0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Во Белград разговори за унапредување на соработката во туризмот меѓу Србија и Северна Македонија

Во Белград денеска македонска делегација предводена од директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППР), Љупчо Јаневски и градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски имаше разговори за унапредување на туристичката соработка со Србија, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close