Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Во Белгија просечно дневно се пријавуваат 13.000 новозаболени со Ковид-19

Кризниот штаб за Ковид-19 информираше дека помеѓу 17 и 23 октомври Белгија постигнала стапка од тринаесет илјади новозаразени дневно во просек, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close