Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Белгија привремено прекинаа со аплицирање на вакцината на Астра/Зенека

Причината е што се уште нема доволно податоци за тоа дали таа вакцина обезбедува заштита за старите лица. Европската агенција за лекови ја одобри вакцината пред една недела, наведувајќи дека исто така нема сигурни податоци за ефектите во таа возрасна група.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close