Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Во Белгија почнува судење за самоубиството на 14-годишна жртва на вознемирување

Во Белгија денеска почнува судски процес против тројца малолетници обвинети за вознемирување на 14-годишна девојка, која на 30 јануари 2020 година си го одзеде, откако со месеци беше жртва на вознемирувања и напади преку интернет, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close