ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Белгија 20 јули прогласен ден на жалост

Поради поплавите што ја зафатија Белгија оваа недела и кои до сега однесоа најмалку 23 животи, Владата прогласи ден на жалост на 20 јули, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close