Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Барселона почна судењето на Квим Тора

Судскиот процес против регионалниот претседател на Каталонија, Квим Тора почна денеска поради непочитувањето на наредбата да се отстранат сите сепаратистички симболи од јавните згради за време на предизборната кампања

Back to top button
Close
Close