0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаТема

Во банките се чуваат над 418 милијарди денари, депозитите растат и во време на криза

Македонските граѓаните во банките во земјава чуваат 418,644 милиони денари. Поголемиот дел од депозитите се на физички лица, а помал на корпоративниот сектор.

Back to top button
Close
Close