0_Магазин.ПорталЗанимливости

Во Бангладеш уапсен човек кој убил 70 бенгалски тигри и 20 години и бегал на полицијата

Хабиб Талукдер, попознат како „Тигар Хабиб“, кој е осомничен за убиство на 70 загрозени тигри е уапсен во Бангладеш по 20-годишна потрага по него, а конечно бил фатен од полицијуата по дојава, откако по него претходно биле распишани три потерници, пренесе Би-Би-Си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close