Свет

Во Багдад загинаа најмалку пет луѓе откако ракета погоди приватна куќа

Три деца и две жени загинаа откако ракета „Качуша“, истрелана од страна на ирачка милитантна група, погодија една куќа во Багдад, соопшти ирачката армија

Back to top button
Close
Close