Свет

Во автобуска несреќа во Перу загинаа 17 патници

Најмалку 17 лица загинаа откако автобус падна во клисура во провинцијата Луканас во јужниот дел на Перу.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close