СветСвет.Портал

Во автобуска несреќа во Непал 18 загинати

Во Непал 18 лица загинаа, а 13 се повредени откако возач на автобус изгубил контрола над возилото кое потоа се превртело во провалија.

Back to top button
Close
Close