Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Австралија почна кампањата за вакцинација против Ковид-19

Премиерот Скот Морисон прими доза на вакцина Фајзеер/Бионтех во медицинскиот центар во Сиднеј како дел од операцијата за зајакнување на јавната доверба во вакцината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close