0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Во Австралија почина поранешниот репрезентативен голман Гоце Груевски

Поранешниот македонски репрезентативен голман Гоце Груевски почина на 46 години во Австралија.

Мелбурна, 15 април 2021 (МИА) – Поранешниот македонски репрезентативен голман Гоце Груевски почина на 46 години во Австралија.

Груевски кариерата ја почна во Победа, а потоа бранеше и за Слога, Работнички, Беласица и Вардар од каде замина во австралиски Престон Лајонс.

По завршувањето на играчката кариера, Гоце Груевски, работеше како тренер на голманите во Престон.

За смртта на Груевски клубот од Мелбурн објави на социјалните мрежи. зс/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close