ЕвропаЕвропа.Портал

Во авион на шпански Евелоп повредени 14 лица поради турбуленции

Четиринаесет лица се повредени поради силни турбуленции за време на лет на шпанската чартер авиокомпанија Евелоп. Сите повредени добија медицинска помош во Мадрид, соопшти денеска компанијата. 

Back to top button
Close
Close