БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Во август 94,7 отсто од потрошената струја од домашно производство

Во август годинава во земјава вкупно се потрошени  525.962 мегават часови електрична енергија, 36,719 милиони нормални кубни метри природен гас, 315.301 тон јаглен и 81.663 тони нафтени продукти.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close