0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотSvet.SlajderСветСвет.Портал

Во Аргентина веќе се спроведува „данокот за милионери“ како помош за борба со Ковид-19

Околу 12.000 Аргентинци со над 2,3 милиони долари приходи ќе треба да платат околу три отсто за регистрираните средства во земјата и повеќе од пет отсто за нивните средства во странство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close