БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Во април земјава ја посетиле 9103 странски туристи, најбројни од Турција и Србија

Над 9000 странски туристи ја посетиле земјава во април годинава, а од почетокот на годинава 42 586. Објаените податоци на Државниот завод за статистика покажуваат дека од странските туристи во април чиј број е 9103,најголем дел биле од Турција и Србија, а најпосетена дестинација била Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close