0_Магазин.ПорталПатувања

Во Јапонија се отвора забавниот парк „Светот на Супер-Нинтендо“

И Јапонија бележи поголем број заразени од порано, со потврдени 2.585 нови случаи изминатава седмица. Од почетокот на пандемијата, вкупно над 148.000 луѓе се заразени, а 2.057 лица починаа.

Back to top button
Close
Close