СветСвет.Слајдер

Во Јапонија повлечени новите серии на вакцината на Модерна поради нечистотија

Локалните власти на Окинава денеска ја повлекоа од употреба вакцината против КЈовид-19 на американската компанија Модерна откако открија нечистотија во затворените ампули на вакцината

Back to top button
Close
Close