0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во американската држава Џорџија се одлучува за мнозинството во Сенатот

Доколку демократите ги освојат двете места, ќе биде поделено на 50 - 50 места во Сенатот, но новоизбраната потпретседателка Камала Харис ќе може да интервенира со нејзиниот глас во корист на демократите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close