Свет

Во Алжир започна вакцинацијата против Ковид-19

Во Алжир денеска започна кампањата за вакцинација против коронавирусот во градот Блид, каде што во март беше регистриран првиот случај на инфекција во оваа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close